Dlaczego podczas stosunku, za każdym razem, odczuwam ból?

Witam. Mam pytanie. Pół roku temu zaczęłam wspolzyc, pierwszy raz bardzo mnie bolał i musieliśmy próbować kilka razy ale się udało. A teraz zawsze podczas stosunku odczuwam ból ale tylko przy pierwszym wejściu do pochwy, później po kilku ruchach już jest wszystko w porzadku. Mało też czuje. Nie jest to problem z suchością pochwy, podnieceniem nie mam też infekcji, ginekolog stwierdził że wszystko jest w porządku, oprócz tego że jestem bardzo wąska. Nie wiem co mam z tym zrobić ponieważ jest to dość uciążliwe że za każdym razem na początku boli. Sama myśl o tym że będzie bolec powoduje stres i dlatego boli? Czy wygląda to na coś poważniejszego i powinnam się gdzieś udać? Przyjmuje tabletki antykoncepcyje. Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zaburzenie polegające na bólu przy stosunku nazywamy dyspareunią. Możemy ją podzielić na dwa rodzaje, dyspareunię powierzchowną i głęboką. W Pani przypadku mamy do czynienia z tą pierwszą, ponieważ ból pojawia się przy pierwszym wprowadzeniu członka do pochwy.

Takie stany występują najczęściej przy różnego rodzaju infekcjach intymnych (bakteryjnych lub grzybiczych). Często takie bóle pojawiają się podczas schorzenia endometriozy lub przy mięśniakach macicy. Oprócz zwykłego badania ginekologicznego, zachęcamy też do badania z użyciem laparoskopu, dzięki któremu możliwa będzie dokładniejsza diagnoza stanu Pani zdrowia.

Jeżeli badanie ginekologiczne nie wykazuje żadnych nieprawidłowości, może się zdarzyć, że problem ma podłoże psychiczne i wymaga konsultacji u seksuologa.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego zagadnienia:

https://portal.abczdrowie.pl/dyspareunia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.