Dreszcze, osłabienie, lekki ból gardła przy sytuacjach stresowych

Witam, Mam pewien problem, ponieważ nagle w sytuacji stresowej pojawiły się u mnie deszcze, osłabienie, lekki ból gardła natomiast później bolesny duży guzek pod pachą. Kolejnego dnia pojawił się drugi, ale w okolicy pachwiny i także bolesny. Czy to mogą być powiększone więzły chłonne? Jestem studentką, dlatego wizyta u lekarza rodzinnego niestety odpada. Proszę o jakąś radę za którą z góry Dziękuje ;) M.

Aleksander Ropielewski

Mogą to być powiększone węzły chłonne. Trudno mi bez przeprowadzenia badania powiedzieć coś więcej. Jeżeli jest Pani spoza Krakowa to może Pani skorzystać z pomocy lekarza w poradni dla studentów.

Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin

Witam,
Powiększone węzły chłonne mogą wiązać się ze stresem, jednak nie można tych objawów lekceważyć. Na początek warto skorzystać z pomocy internisty, aby wykonać badania i wykluczyć choroby somatyczne. Jeżeli wyniki będą dobre wtedy proponuję udać się do psychologa, psychoterapeuty i rozpocząć psychoterapię, która pozwoli poradzić sobie z objawami i zapobiec ich nawrotom w przyszłości.
Pozdrawiam