Drętwienie kończyn przy codziennych obowiązkach

drętwieją mi obie ręce, od barku po nadgarstek nie wiem czy przez to że śpię trzymając poduchę i głowę na ramieniu(biceps). Drętwieją mi również palce podczas pracy trzymając przedmiot np. młotek pracując nim dłużej niż 15min nie mogę otworzyć dłoni i odczuwam ból czasami jest nie do zniesienia jak bym łamał sobie palce... co czynić ratujta

Dodatkowo opisuje Pan skurcz, ? sztywnienie? zaciśnietej dłoni :
"Drętwieją mi również palce podczas pracy trzymając przedmiot np. młotek pracując nim dłużej niż 15min nie mogę otworzyć dłoni i odczuwam ból "
Czy gorzej przy zimnej pogodzie? Czy ręce bledną, sinieją, sztywnieją?
Czy są zmiany w badaniu RTG: zwyrodnieniowe, dyskopatia kręgosłupa szyjnego?
Konieczna konsultacja NEUROLOGICZNA!
Warto sprawdzić też elektrolity we krwi : Na, K, Mg, Ca i CPK,
Moze objawy "korzeniowe, niedokrwienne, czy mięśniowe : miotonia!