Dyskopatia i przepuklina a bieganie

Czy mając przepukliny i dyskopatie można biegać? Chciałabym poprawić swoją sylwetke i kondycje ale nie wiem czy wolno mi biegać pzry takich schorzeniach. Często odczuwam ból dlatego boje się pogorszyć swój stan.

Witam,
na pewno przy treningu jak i w trakcie i po leczeniu nie powinno boleć. Jak już decyduje się Pani na aktywność fizyczną w takiej sytuacji, proponuję orbitrek lub spinning, które będą bezpieczniejsze i mniej obciążające pod względem kompresji na dyski i stawy międzykręgowe. Na pewno zalecam konsultację z fizjoterapeutą, który dokładnie zróżnicuje skąd pochodzą dolegliwości. Pozdrawiam Dziękuję.