Dysplasia focale planoepithelii gradus minoris u 48-latki

proszę o pomoc o wyjasnienie wynikow badania histopatologicznego . mam 48 lat wynik I) cervictis chronica. ovulum nabothi, II) cervictis et endocervictis chronica . Dysplasia focale planoepithelii gradus minoris.III) ecdometrium proliferatium focale hyperplasticum( huperplasia simplex)

Lek. Tomasz Budlewski

ogniskowy przerost prosty blony sluzowej macicy, przewlekły stan zapalny szyjki i kanału szyjki macicy z ogniskowa dysplazja płaskonabłonkową niskiego stopnia. proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępwoanie.