Emocje po zakończeniu długoletniego związku

Witam,ostatnio zakonczylam długoletni związek.Czułam się źle,ale musialam jakoś żyć i chyba zepchnelam emocje gdzieś w głąb siebie.Nie potrafię płakać,jakbym była pusta.Moja terapeutka twierdzi że to zdrowe podejście do rozstania i ze pewnie tylko myślę że powinnam źle się czuć a tak naprawde jest wszystko ok.Nie potrafię wytłumaczyć jej tego że może emocje są gdzieś we mnie i mogą wybuchnąć.Sama nie wiem jak jest,jestem chyba wyłączona.Nie czuję wsparcia,tylko racjonalne podejście do sprawy.

Witam,

Wobec różnych sytuacji życiowych, także wobec rozstania można mieć bardzo wiele różnych nieraz sprzecznych emocji. Ważne, by być "w kontakcie" ze swoimi uczuciami, czyli je przeżywać, dawać sobie do nich prawo i umieć z nimi radzić, także tolerować tę różnorodność uczuć i myśli na konkretny temat. Z Pani wypowiedzi zrozumiałam, że Pani trudno jest mieć do nich dostęp, trochę tak, jakby Pani nie do końca była w stanie czuć to co się stało w pełni i że to Panią martwi. Zachęcam by omówiła Pani swoje uczucia i potrzeby z psychoterapeutką.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

tu zgodzilabym sie z Pania....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Proszę ufać swoim odczuciom. Jeśli "coś" Pani podpowiada, że te emocje w Pani są, tylko głęboko ukryte to jest to jak najbardziej prawdopodobne. Z całą pewnością długoletni związek nie jest wyłącznie związany z racjonalną sferą. To również Pani emocjonalna "inwestycja". Miała Pani prawo spodziewać się zaspokojenia ważnych potrzeb i oczekiwań. Poza tym po długoletnim związku może pojawić się żal po stracie (to rodzaj żałoby), który również dotyczy obszaru emocjonalnego. Proszę zwrócić się do swojej terapeutki by uznała to co Pani czuje (a nawet podejrzewa w kwestii głęboko ukrytych emocji). Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/