Guzki w obrębie tarczycy u 28-latki

co oznacza wynik badania: stan po prawostronnej strumeetonomii kikut prawego płata o wymiarach 7x6x14mm lewy płat o wym. 15x16x50mm cieśń wąska. Lewy płat tarczycy o obniżonej echogenicznosci z tendencją do wydzielania sie drobnych normoechogenicznych guzków.?????

Aleksander Ropielewski

Oznacza to stan po usunięciu kikuta prawego płata tarczycy. Podane są wymiary tarczycy po zabiegu i opisana tendencja do powstawania guzków normoechogenicznych. Wskazana obserwacja i kontrola poziomu hormonów tarczycy.