Ile wynosi prawidłowy poziom cukru 30 minut po posiłku?

Dzień dobry, Podczas ostatniej wizyty u lekarza mierzono mi poziom cukru we krwi. Było to około 30-45 minut po posiłku, poziom cukru wynosił 85. Usłyszałam od lekarza, że wartość jest za niska i powinnam wykonać krzywą cukrową. Ile wynosi prawidłowy poziom cukru 30 min po posiłku i czym może być spowodowana jego niska wartość? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Głównym parametrem poposiłkowym, który się określa jest stężenie glukozy we krwi dwie godziny po posiłku powinno wynieść nie więcej niż 140 mg/dl. Właściwie nie oznacza się poziomu cukru po 40 minutach. Podobnie hipoglikemię poposiłkową rozpoznaje się dopiero, gdy po kilku godzinach wynik jest poniżej 55.