Interpretacja wyników HBs antygenów

Witam proszę o interpretację wyników: HBS Antygen<<0,030 (do 0,05 wynik nierelektywny od 0,05 relektywny) Anty HBs 63,8 (do 10 wynik ujemny od 10 przebyte zakażenie lub dodatnia odpowiedź poszczepienna) ASPAT 28(max40) ALAT 60(max32) dziękuję za odpowiedź

Zasadnicze pytanie: czy szczepiła się Pani przeciwko WZW B ? Jeśli tak, to jest Pani uodporniona na zakażenie wirusem B; jeśli nie, to odporność jest wynikiem przebytego zakażenia. Zwiększona aktywność enzymu wątrobowego ALAT może sugerować obecność jakiegoś wirusa, który ma tendencję do zakażania wątroby.