Interpretacja wyniku rezonansu magnetycznego głowy u czterdziestolatki
Robiłam MR głowy i oznacza ten wynik: Obraz warstwy korowej, istoty białej, jąder podkomorowych, struktur pnia mózgu jak również zbiorników przestrzeni podpajęczynówkowej jest typowy. Układ komorowy mózgu nieposzerzony, nieprzemieszczony. Ewidentnych zmian ogniskowych o patologicznej intensywności sygnału w obrębie mózgowia nie stwierdza się. Obustronnie widoczne zmiany zapalne w obrębie komórek powietrznych wyrostków sutkowatych kości skroniowych. Co oznacza ostatnie zdanie? Cztery lata temu też miałam MR głowy i nic takiego nie było.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Antykoncepcja po
Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.
Witam!
W wykonanym badaniu struktury mózgowe nie wykazują zmian. Jedyną zmianą są stwierdzone zmiany zapalne w obrębie komórek powietrznych wyrostków sutkowatych kości skroniowych. Może to sugerować zapalenie tych struktur, szczególnie jeśli występują jakiekolwiek objawy sugerujące taki stan bądź została przebyta infekcja ucha (ostre lub przewlekłe zapalenie). Opisane zmiany są nabyte i w poprzednim badaniu mogło ich nie być. Proponuję skonsultować wynik badania z otolaryngologiem w celu dokładnego badania fizykalnego oraz dobrania odpowiedniego leczenia.
Pozdrawiam serdecznie!