Interpretacja wyniku USG szyi i ślinianek

Proszę o interpretację wyniku usg szyi. Prawa ślinianka 2,85x1,65cm, lewa 3,3x1,25cm.Obie ślinianki o zmienionej jednolitej hipoechogennej strukturze miąższu.Hipoechogenne węzły o grubości do 0,8cm w okolicy lewego kąta żuchwy.Węzły chłonne wzdłuż naczyń dogłowowych-eliptyczny,niepowiększone, hipo- lub normoechogenne. Tarczyca hiperechogenna. Powyższy obraz Usg ślinianek podżuchwowych nie jest jednoznaczny, może odpowiadać zmianom pozapalnym.

Aleksander Ropielewski

Obraz USG wskazuje na etiologię zapalną, jednak niezbędna korelacja ze stanem klinicznym i ew. wykonanie biopsji. Pozostałe narządy w opisie badania w normie.