Jak dowiedzieć się czy ciąża jest pojedyncza czy bliźniacza?

Chciałabym dowiedzieć się czy jestem w ciąży pojedynczej czy bliźniaczej. Aktualnie jestem w 37tyg ciąży i do tej pory lekarze mówili że to ciąża pojedyncza. Natomiast w ostatnim czasie miałam robione badanie ktg i wyłapało 2 tętna. Dzisiaj byłam u swojej położnej, zadała mi tętno po lewej stronie brzucha na dole i po prawej u góry. W obydwoch miejscach było wyraźnie słychać tętno, jedno było wolniejsze drugie szybsze. Położna powiedziała że jest w szoku i pierwszy raz się z czymś takim spotyka. Dodaje także zdjęcie usg, czy na tym zdjęciu widać jednego malucha czy dwoje?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najłatwiej jest wyłapać ciążę bliźniaczą w pierwszych badaniach usg, kiedy dzieciątko jest małe i nie ma wątpliwości ile zarodków widzi się w macicy.