Jak duże jest ryzyko ciąży w opisanej sytuacji?

Dzień dobry. Nurtuje mnie pewna sytuacja, która nie daje mi spokoju. Nie za bardzo mogę znaleźć odpowiedź na swoje pytanie, więc piszę tutaj, a odpowiedź bardzo by mnie uspokoiła. Otóż chodzi o stosunek seksualny. Po wytrysku miałam ją na dłoniach i ciele . Po czym poszłam do łazienki aby z siebie wszystko zmyć. Wydaje mi się, czego nie jestem pewna czy na pewno przemylam ręce wodą przed prysznicem, ponieważ już nie pamiętam, zatem zakładam że mogłam mieć na rękach spermę. Po czym zaczęłam polewać ciało pod bieżącą wodą. Pod prysznicem z sama wodą włożyłam palce głęboko do pochwy aby ją przemyć. Jakie jest ryzyko ciąży w takiej sytuacji? Kiedy mogłam przenieść przez dłonie spermę do pochwy. Dodam, że po kilkunastu godzinach przyjęłam Escapelle.

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ryzyko ciąży w opisanej przez Panią sytuacji jest bardzo małe – zwłaszcza, że wspomina Pani, że po zaistniałej sytuacji została przyjęta tabletka Escapelle.

Ponadto nie ma Pani pewności, że nasienie dostało się do dróg rodnych. Plemniki, które znajdują się w spermie bardzo szybko giną po zetknięciu się z powietrzem. Ciężko jest więc je przenieść na dłoniach. Tak samo mało prawdopodobne, aby przeżyły na bieliźnie lub pościeli. Ponadto zastosowanie środków myjących dodatkowo zmniejsza ich żywotność.

Nie ma więc Pani powodów do niepokoju.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moglo-dojsc-do-zaplodnienia-poprzez-palce-ze-sperma, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-pieszczotach-i-przeniesieniu-plemnikow-na-palcach, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-takim-pettingu-moglam-zajsc-w-ciaze.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.