Jak interpretować wynik tomografii komputerowej kręgosłupa?

Witam serdecznie. Odebrałam taki wynik TK. Czy mogę prosić o wyjaśnienie?Wizytę u neurologa mam dopiero za trzy tygodnie. z góry dziękuję. Spłycenie lordozy lędzwiowej.Zmiany zwyrodnieniowe w postaci obniżenia krążka międzykręgowego L5-S1 ze sklerotyzacjąblaszek granicznych przyległych trzonów kręgowych. Objaw próżni w krążku międzykręgowym L5-S1. Trzony kręgowe prawidłowej wysokości. tylna wypuklina krążka międzykręgowego L3-L4 z niewielką redukcją rezerwy objętościowej kanału kręgowego.Tylna szerokopodstawna wypuklina krążka międzykręgowego L4-L5 z modelacją worka oponowego i częściowym zwężeniem otworów międzykręgowych. Tylno-boczna lewa wypuklina krążka międzykręgowego L5-S1 ze zwężeniem zachyłka bocznego i możliwością ucisku korzonka nerwowego. Zaznaczona osteofitoza krawędziowa na przednio-bocznych powierzchniach trzonów kręgowych w dolnej czesci kręgosłupa L

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pani opisane istotne zmiany zwyrodnieniowe i dyskopatycze kręgosłupa. Konieczne jest zestawienie wyniku badania z pani obrazem klinicznym (objawami), ponieważ to on będzie głównie decydował o dalszym postępowaniu. O ile nie ma pani neurologicznych objawów ubytkowych sugeruję poczekać na wizytę u lekarza.