Jak leczyć ból pleców po operacji skoliozy?

Witam, jestem po operacyjnym leczeniu skoliozy, ostatnia operacja była wykonana 12 lat temu. Kręgosłup został usztywniony za pomocą prętu i śrub. Pomimo upływu lat do tej pory odczuwam co jakiś czas bardzo silny ból pleców, który bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie ustępuje po zastosowaniu standardowych doustnych i miejscowych leków przeciwbólowych. Prześwietlenie kręgosłupa nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Czy jest jakiś sposób aby pozbyć się bólu? Może jakieś leki na receptę inne niż przeciwbólowe? Przepisywana przez lekarza rodzinnego Skudexa nie zdaje egzaminu. Proszę o pomoc.

Sugeruję kontakt z fizjoterapeutą, najlepiej doświadczonym w przygotowaniu motorycznym. Istotne będzie wzmocnienie mięśni stabilizujących korpus i rozluźnienie zbyt spiętych struktur (najczęściej są to zginacze stawu biodrowego).