Jak leczyć te uciążliwe upławy?

Pomimo podmywania odczuwam nieprzyjemny zapach z pochwy, upławy które mnie męczą, silne pieczenie w pochwie. Jak temu zaradzić.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę koniecznie udać się do ginekologa, który podczas badania stwierdzi co Pani dolega.

Opisane przez Panią objawy, a więc nieprzyjemny zapach okolic intymnych, uciążliwe upławy czy pieczenie w pochwie najprawdopodobniej oznaczają infekcję intymną, którą należy leczyć. Nie wiadomo jaka to dokładnie infekcja, więc leczenie jej na własną rękę może nie przynieść oczekiwanych skutków.

Nieprzyjemny zapach pochwy najczęściej oznacza zakażenie grzybicze, infekcją bakteryjną lub rzęsistkowicę. Natomiast pieczenie i upławy mogą pojawić się zarówno na skutek reakcji alergicznej, jak i szeroko rozumianych infekcji intymnych. Proszę więc nie bagatelizować tych objawów.

Możliwe przyczyny pieczenia pochwy zostały opisane w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-pochwy-przyczyny-leczenie. Więcej informacji na temat upławów znajdzie Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/o-czym-swiadcza-uplawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.