Jak leczyć wahania nastroju, napady agresji i samookaleczania?

Wachanie nastroju napad agresji samookaleczanie do mysli samobojczych Od dłuższego czasu mam wachania nastroju kiedys one wystepowaly sporadycznie dawalam sobie z nimi rade ale ostatni coraz czesciej mam napady placzu poczucie beznadziejnoaci mniehce mi sie po prostu zyc . Kiedys nad tym 0panowalam i wyplakalam sie w domu ale teraz wszystko mnoe przerasta nawet w pracy jestem wesola a nagle jak by sie cos zaczelo walic mam napad agresji wszystko mnie drazni po tym zaczynaja sie ponawiac mysli samoobojcze moze czas ze soba skonczyc caly czas mnoe mecza te mysli na nastepny dzien znowu to samo jestem szczesliwa i nagle trach jakby zopelnie inna osoba we mnie siedziala potem nastepuje u mbie samookaleczenie co poprawia mi humor i odwodzi mnie od tych mysli jestem przez jakis czas szczesliwa pelna dobrych pomyslow checi do dzialania i pewnego dnia znowu powracaja te mysli niechce zyc jest mi smutno zaczynam plakac niechce mi sie nic najchetniej to bym znikla kiedys umialam udawac przed innymi a w szczegolnpsci w pracy teraz juz nie potrafoe cxasami byle glupia rzecz i mnie tak zaczyna wkurzac jestem taka zla i agresywna ze wszystkochce rozwaloc bije piesciami w sciane i znowu powrot do mysli samobojczych

Witam Panią,
W tym miejscu mogę jedynie ogólnie nakreślić pewien plan działania. Pani sytuacja jest trudna, jednak działania mające na celu poprawę są podobne jak w innych podobnych sytuacjach. Dlatego decyduję się poniżej przypomnieć odpowiedź na pytanie, które zadano mi wcześniej:
Sprawa, którą Pani opisuje wymaga konsultacji z lekarzem psychiatrą i jednocześnie psychoterapeutą (poznawczo-behawioralny lub psychodynamiczny). Najlepsze efekty daje bowiem leczenie dwutorowe. Lekarz może zadziałać bardziej objawowo, a psychoterapia pozwoli Pani przyjrzeć się głębiej powodom takiego zachowania i motywacji ich kontynuowania. Przepracowanie problemów leżących u podstaw Pani okaleczania jest niezbędne do osiągnięcia zmiany w Pani życiu i rozpoczęcia nowego rozdziału, w którym będzie Pani wolna od podobnych zachowań. Jest to ważne, ponieważ to co Pani robi zagraża Pani zdrowiu i życiu. Jest Pani młodą osobą, warto więc, aby czerpała Pani z życia to co najlepsze, zamiast to sobie odbierać.
W podobnych sytuacjach można także zgłosić się do najbliższego Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Pomoc można tam uzyskać często całodobowo i bezpłatnie.
Pozdrawiam serdecznie!

Witam Panią.
Pisze Pani odczuwanych przez siebie wachaniach nastroju, poczuciu beznadziei i myślach samobójczych. Domyślam się, że są one wynikiem jakiegoś nieszczęścia, jakie odczuwa Pani w życiu i które budzi w Pani wiele trudnych do dźwignięcia emocji.
Prawdopodobnie samookaleczenia, których Pani dokonuje, pełnią funkcję rozładowania napięcia i dają chwilowe poczucie ulgi.
Sposobem na rozwiązanie Pani problemów jest znalezienie przyczyn Pani emocjonalnego bólu, dotarcie do skrywanych emocji i praca nad zmianą tego, co czyni Pani realnie nieszczęśliwą w wyniku psychoterapii.

Gorąco namawiam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty, którego może Pani znaleźć Poradniach Zdrowia Psychicznego lub fundacjach ( nie wiem gdzie Pani mieszka, w Warszawie mogę polecić Aslan) lub w prywatnych gabinetach.

Proszę się udać po pomoc do specjalisty, zadbać o siebie z jego pomocą.

Pozdrawiam i życzę uzyskania spokoju i radości życia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska/