Jak odczytać w odpowiedni sposób moje wyniki badania kręgosłupa?

Witam Mam prosbe o interpretacje wyniku. Strasznie bolą mnie plecy mimo ze w badaniu nie uwidoczniono cech kolizji rdzeniowych, czy to znacza ze powodem bólu nie jest wypuklina? pnizej tresc badania: obniżenie przestrzeni m-kregowej l4-l. Cechy czesciowej dehydratacji krazka m-kregowego l4-l. Na poziomie l4-l widoczna jest szerokołukowa wypuklina krazka m-kregowego na ok 1-2 mm typu bulging.Cech kolizji korzeniowych nie stwierdza sie. Sygnał i wysokośc trzonów kregowych w normie. stożek rdzenia na poziomie th12. sygnał i szerkość rdzenia w normie. zawartosc ogona konskiego prawidlowa. wymiar strzalkowy kanalu kregowego zachowany w granicach normy. p.s. dodam ze najbardziej bola mnie plecy przy siedzeniu a niestety pracuje tylko przy komputerze. Dziekuję za odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować wynik tego badania z neurochirurgiem. Pozdrawiam.