Jak odróżnić szumy uszne od omamów?

Witam! Mam pytanie jak odróżnić szumy uszne od omamów słuchowych? Czasami zdarza mi się słyszeć piski (coś w stylu telegrafu), kiedyś jak nie mogłem spać w nocy zdarzało mi się słyszeć coś jakby ktoś ciągnął metalowe druty po ziemii dziwne było to Że zdarzało się to przez kilka nocy pod rząd równo o 5 rano. Dodam, że leczę się psychiatrycznie w kierunku zaburzenia schizotypowego/schizofrenii. Czasem te piski ustają po zmianie położenia ciała. Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

opis raczej wskazuje na omamy. Proponuje udać się do lekarza otolaryngologa. aby wykluczyć przyczyny z tej dziedziny.