Jak określić dni płodne i kiedy mogę pozwolić sobie na współżycie?

Mam 42 lata i od 4 miesięcy nie stosuję środków antykoncepcyjnych, przez cały ten czas miałam regularne miesiączki co 28 dni. Ostatnia miesiączka spóźnia się już o ponad tydzień, robiłam test ciążowy i jest negatywny. Jeśli nie jestem w ciąży i nie mam miesiączki czy powinnam się martwić i jak określić dni płodne i kiedy mogę pozwolić sobie na współżycie?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli test ciążowy daje wynik negatywny to nie ma powodu podejrzewać ciążę. Do wyznaczania dni płodnych może Pani posłużyć się dostępnymi w internecie kalendarzami, które przy regularnych cyklach są dosyć wiarygodną metodą.