Jak pomóc alkoholikowi w stanie cugu?

Witam. Mój brat, który ma 37 lat, pije od 3 tygodni alkohol. Nie chce sobie pomóc, nie chce pójść do szpitala. Proszę o pomoc, jak można mu pomóc?Z góry dziękuję

Witam, niestety nie ma narzędzi prawnych, aby takiej osobie zabronić pic, lub zmusić ja do leczenia. Rozumiem Pani troskę i to, ze bardzo trudno patrzy sie na bliska osobę, która poddaje sie autodestrukcji, ale dopóki brat sam nie zobaczy problemu w swoim piciu to nie podejmie próby rzucenia nałogu. Rozmowa z alkoholikiem w ciagu tez nie jest skuteczna. Jeśli czuje Pani, ze to ma na Pania silny wpływ zachęcam do zaopiekowania sie sobą i poszukanie pomocy u psychoterapeuty. Pozdrawiam