Jak poprawić wyniki morfologii?

Jestem mężczyzną 38lat, aktywnym sportowo, nie korzystam z żadnych używek, bardzo rzadko choruję. Czuję się dobrze i mam dużo siły. Jednocześnie poziom leukocytów to 3,7, poziom erytrocytów to 4,38 a hemoglobiny 13,6. Te wyniki są nieco poniżej normy, co uniemożliwia mi oddanie krwi. Taki stan utrzymuje się u mnie od kilku lat, i nie jest związany z infekcjami. Co mogę zrobić aby unormować moją morfologię?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pan żadnych dolegliwości/objawów to powyższe wyniki nie świadczą o żadnej patologii/stanie chorobowym i mogą być wariantem normy. Nie ma specyficznego postępowania żeby poprawić takie wyniki. Najlepiej prowadzić zdrowy tryb życia. Niestety wyniki odbiegające od normy wykluczają pana z bycia krwiodawcą.