Jak poradzić sobie z takimi zmianami skórnymi u dziecka?

Dzień dobry, moje dziecko (11 lat) od pewnego czasu ma dziwne krosty ropne przypominające pryszcze. Początkowo są małe i wyglądają jak wystające grudki z osoczem a potem rosną do dużych rozmiarów i wypełniają się ropą. Znajdują się one w dziwnych miejscach takich jak pachwiny, podbrzusze czy zgięcia w łokciach (jest ich sporo). Nie ma żadnych innych objawów, nie swędzą ani nie bolą. Dermatolog przepisał maści ale nie dały one żadnych skutków. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyczyn takich zmian skórnych jest naprawdę wiele, dlatego konieczne jest poszerzenie diagnostyki, skoro dotychczasowe leczenie nie przyniosło efektów.

Proszę udać się z dzieckiem ponownie do dermatologa lub – jeśli nie jest Pani zadowolona z metod leczniczych obecnego lekarza – poszukać innego. Warto również odwiedzić alergologa, ponieważ lokalizacja tych zmian może wskazywać na reakcję alergiczną.

Wysypka w pachwinach, na podbrzuszu i zgięciach łokciowych może ponadto wskazywać na infekcję bakteryjną, zakażenie grzybicze lub alergiczny wyprysk. Postawienie odpowiedniej diagnozy wymaga obejrzenia zmian oraz przeprowadzenia wywiadu lekarskiego.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wysypka-na-pachwinach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-moga-swiadczyc-czerwone-krosty-w-pachwinach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-swedzenie-i-zaczerwienienie-w-pachwinach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.