Jak pozbyć się nadmiaru skóry z brzucha?

Witam. Mam: na imię Tomasz, 30 lat, 180cm wzrostu, wagę 77kg. Wydaje mi się że mam nadmiar skóry na brzuchu, ponieważ kiedy siedzę mój obwisły brzuch przygniata mi klamrę od paska do podbrzusza i sprawia tym samym ból. Zastanawiam się jak pozbyć się tego nadmiaru skóry z brzucha ?? Dodam iż jestem osobą która w tygodniu spędza sporo czasu przed komputerem, a w weekendy cały wolny czas (jeśli tylko pogoda pozwoli) na rowerze (średnio w ciągu dnia pokonuje dystans między 80 a 120 km)
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Olej z ryb może zapobiegać schizofrenii?

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław
53 poziom zaufania

Jest Pan szczupłą osobą, więc odchudzanie nie pomoże brzuchowi. Najlepiej byłoby zmienić kompozycję ciała - to znaczy zwiększyć udział tkanki mięśniowej w organizmie. Można to osiągnąć głównie ćwiczeniami fizycznymi lub - w mniejszym stopniu - dietą typu Paleo (niskowęglowodanową). Polecam jakąś formę aktywności fizycznej typu siłowego, np. interwały takie jak HICT.

0

Witam serdecznie,

Cieszę się, że w miarę możliwości stara się Pan spędzać czas aktywnie to już perszy krok do osiągnięcia swego celu i pozbycia się nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Drugim krokiem jest wprowadzenie zasad zdrowego odżywiania. W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pana temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pan zainteresowany zachęcam do kontaktu drogą mailową. Z pewnością jednak powinien Pan skupić się na regularności posiłków (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinien Pan również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.

Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Jedz 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii. 4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery. 6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Pij wystarczającą ilość płynów – minimum 2 litry dziennie. 10. Unikaj alkoholu. Zapraszam również na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty