Jak schudnąć 20 kg w wieku 13 lat?

Witam Mam 13 lat i ważę ok. 60kg-wzrost 1,59.Największym moim problemem są uda brzuch i biodra. chciałabym zchudną przynajmniej ok.20kg-15kg . Więc co mam zrobić żeby schudnąć.
13 LAT ponad rok temu

Witam,
Organizm dojrzewa i potrzebuje kalorii, dlatego też należy dostarczac odpowiednią ich ilość.
Poniżej kilka zasad, które powinny uregulować masę ciała:
- Spożywaj od 4 do 5 posiłków dziennie o ustalonych porach, co ułatwi unikanie podjadania i będzie zapobiegało odkładanie się tłuszczu „na zapas” w postaci tkanki tłuszczowej.
- Nie spożywaj posiłków „telewizyjnych”, dla towarzystwa i nudy, gdyż będą one wielokrotnie przewyższały energię zalecaną organizmu.
- Każdy dzień rozpoczynaj od śniadania spożywając je do godziny po przebudzeniu. Nie zjadaj późnych obfitych kolacji.
- Unikaj cukru i słodyczy. Jako przekąski słodkie wybieraj owoce suszone, orzechy, galaretkę owocową, kisiel z owocami, budyń, musy owocowe, ciasto drożdżowe, koktajle mleczno – owocowe.
- Słodkie soki i napoje zastępuj woda mineralną niegazowaną lub wodą z cytryną.
- Unikaj produktów zawierających tłuszcz „ukryty”, tj. sery podpuszczkowe i topione, parówki, pasztety, kiełbasy, tłuste wędliny i mięsa, konserwy mięsne.
- Wybieraj mleko 2% pasteryzowane i produkty mleczne bez dodatku cukru.
- Spożywaj produkty bogate w błonnik pokarmowy, tj pieczywo pełnoziarniste, grube kasze, płatki owsiane lub jęczmienne, warzywa surowe i owoce.
- Unikaj pieczywa pszennego i cukierniczego, białych makaronów i oczyszczonego ryżu zastępując je chlebem razowym lub żytnim, makaronem razowym i ryżem.
- Zrezygnuj z sosów i zasmażek, majonezów i ostrych przypraw. Ogranicz spożycie soli i słonej żywności, gdyż jej nadmiar wpływa na zatrzymanie wody w organizmie.
- Unikaj smażenia potraw wybierając techniki kulinarne dozwolone, tj gotowanie (w wodzie i na parze), pieczenie w folii i pergaminie, duszenie bez obsmażania)
- Bądź aktywny ruchowo! Codzienny 30 minutowy wysiłek fizyczny wpłynie na poprawę samopoczucia i utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Przy wzroście 159 cm prawidłowa masa ciała oscyluje pomiędzy 49 a 63 kg, zatem 60 kg jest wartością prawidłową. Jest to jednak górna granica widełek i jeśli wpłynie to pozytywnie na samopoczucie, to można zrzucić ok 5 kg w ciągu miesiąca, stosując zasady racjonalnego odżywiania i wdrażając aktywność fizyczną. Schudnięcie 20 kg skutkowałoby wyniszczeniem organizmu.