Jak schudnąć, gdy się ma 14 lat?

Witam! Mam 14 lat i o dużo za dużą wagę... Mój problem przedstawia się tak: - waga 61,4 - wzrost 168 - talia 70 - biodra 91 Mam wielki brzuch i tłuste nogi! Od 3 tyg. nie jem słodyczy, ćwiczę na wf, do szkoły jeżdżę rowerem, staram się ćwiczyć w domu min. 30 min... Co jeszcze mam zrobić, by zrzucić zbędne kg. Dodam, że moja wymarzona waga to 50-55 kg. Proszę o pomoc! Z góry dziękuję...
14 LAT ponad rok temu

Witam!

Jak na swój wiek ważysz w sam raz! W żadnym wypadku nie masz nadwagi. Podejrzewam, że jesteś wyższa od koleżanek i ważysz więcej niż one, ale to wcale nie znaczy, że masz nadwagę, bo JEJ NIE MASZ.

Pomysł ćwiczenia, jazdy na rowerze i odstawienia słodyczy jest bardzo dobry. W zasadzie nie musisz robić niczego wiecej. Na pewno nie ograniczaj jedzenia, bo prędzej czy później dopadnie Cię efek jo-jo i będziesz ważysz więcej niż teraz.

Staraj się jeść 5 posiłków dziennie w miarę o stałych porach. To sprawi, że nie będziesz miała problemów z koncentracją, nie będziesz głodna i nie będziesz miała ochoty na słodycze.

Zrezygnuj także ze słonych przekąsek - chipsów, orzeszków słonych , paluszków i krakersów, a także słodzonych napojów gazowanych - to z pewnością poprawi Twoją sylwetkę.

Pamiętaj, że kluczem do zdrowia i prawidłowej masy ciała jest aktywność fizyczna i regularne posiłki.

Pozdrawiam!