Jak sobie poradzić z utratą syna?

Hej potrzebuje pomocy mam34lata.kobieta z którą byłem zostawiła mnie ale to nie jest przyczyną że do was pisze tracąc ją straciłem syna.tzn mam jakies kontakty ale to mi nie wystarcza.on ma5lat a ja nie potrafię żyć i funkcjonować bez niego.mam myśli takie o których nawet nie chce mówić....im bardziej jestem samotny i im więcej mysle to zastanawiam sie czy nie lepiej byłoby sie poddać umrzeć może wtedy byłoby mi lżej..

Dzień dobry, proszę pamiętać że właśnie dlatego że ma Pan synka, musi Pan żyć / musi Pan też chcieć żyć. Zapewne on Pana potrzebuje. Jeżeli kontakty ma Pan utrudniane to warto skontaktować się z prawnikiem rodzinnym i sądowo ustalić kontakty. Stałość i regularność jest ważna dla wszystkich. Z uwagi na myśli samobójcze (jeśli dobrze zrozumiałam wiadomość to rozumiem że takie Pan ma) proponuję skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Najprawdopodobniej to początek depresji, warto zawalczyć o to by jej nie pogłębić. Następnie myślę że również potrzebne byłoby wsparcie psychologiczne. Wszystko to pozwoli Panu i lepiej rozumiem zapewne trudne obecne sytuację i mieć więcej siły by poukładać sobie życie.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień Dobry Panu,

Jestem w stanie zrozumieć Pana poczucie osamotnienia, z powodu braku zadowalających Pana kontaktów z synem.

Proszę szczerze i spokojnie, bez oceniania porozmawiać o Pana potrzebie z mamą Pana syna - ma Pan do tego prawo.

Myślę, że pomocna byłaby dla Pana zwyczajna rozmowa z psychologiem.

Proszę zadbać o siebie, żeby mógł Pan wzmocnić siebie i swoje zasoby - by miał Pan czym dzielić się z synem, czego Panu serdecznie życzę.

Irena Mielnik-Madej

Witam, czuje się Pan samotny, brakuje Panu kontaktów z synem, ma obniżony nastrój. Potrzebne Panu wsparcie, dłuższa rozmowa. Proszę skorzystać z telefonu zaufania: 116 123 (http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html),. Aby się zastanowić nad możliwościami poprawy Pana sytuacji, proszę skonsultować się z psychologiem. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Wsparcie psychologiczne może Pan również uzyskać: http://www.interwencjakryzysowa.pl/osrodki-interwencji-kryzysowej/45230
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl