Jak usunąć ropnia w piersi?

Witam. Mam ropnia w piersi. Mialam biopsje, wyniki 13.03 a zabieg 22. Boli mnie. Mój gin twierdzi że nie może tego zrobic, chirurg onkolog podobno tylko może. Jestem juz zdolowana. Zdesperowana. Czy jak kupie sterylne igly to moge probowac sama w niego trafic? Wiem że to glupie pytanie ale juz nie moge

Witam,
Ewentualne ususniecie ropnia powinno nastąpić tylko wtedy kiedy mamy 100% pewnosci ze jest to ropien - czyli jest to zmiana jednoznaczna w badaniach obrazowych lub potwierdzona badaniem histopatologicznym z biopsji, w przypadku niejasnego obrazu radiologicznego i klinicznego. Nie należy samemu próbować wycinać ropnia. Optymalne jest nacięcie, wygojenie zachowawcze i ewentualne wycięcie loży po wygojeniu ropnia.
pozdrawiam
dr n med Daniel Maliszewski