Jak walczyć o chłopaka po rozstaniu?

Z dnia na dzień zostawił mnie chłopak przez moje zachowanie. Zawsze szukalam powodów do kłótni i wypisywalam rożne glupstwa np ze gdy mnie zostawi to popelnie samobójstwo. 5 kwietnia rozstalismy się. Gdy ten ostatni raz rozmawialiśmy plakal i powiedział ze mnie kocha ale nie może być ze mną bo wykanczam go moim zachowaniem. Od tego czasu nie mogę sobie z tym poradzić. Tydzień po rozstaniu zadzwonił i powiedział ze jest nadzieja zebyśmy byli jeszcze razem. Jak walczyć o utracona miłość?

Sugeruję, aby zastanowiła się Pani nad tym, i - choć to zabrzmi banalnie, ale może okazać się trudne- stopniowo eliminowała te zachowania, co przeszkadzały, zastępując je tymi, które służą. Zgodnie z zasadą: "Jeśli coś nie działa, nie rób tego więcej. RÓB COŚ INNEGO."

Najważniejsze to rzeczywiście się zmienić, zmienić swoje zachowanie, nastawienie. Słuchać tego, czego potrzebuje i oczekuje druga strona, poszukiwać wspólnych, zadowalających obie strony rozwiązań. Jasno mówić o swoich uczuciach, emocjach, trudnościach, potrzebach czy oczekiwaniach. Być uważnym na siebie nawzajem. A przede wszystkim dużo rozmawiać.

Witam. Zgłosić się po pomoc w zrozumieniu samej siebie do psychologa, psychoterapeuty. Rozwiązać problem, który zapewne dotyczy Pani dzieciństwa, bliskości, zależności. Podziekować chłopakowi za szansę i jej nie zmarnować. powodzenia

Dzień dobry. Z Pani opisu wynika, że Pani zachowania rzeczywiście były czasem nieadekwatne. Po pierwsze proszę sobie szczerze odpowiedzieć sama przed sobą na pytanie - czy jestem w stanie tym razem się zmienić i nie "zadręczać" chłopaka swoim zachowaniem? Jeżeli odpowiedź brzmi tak - proszę mu o tym powiedzieć. Jeżeli odpowiedź brzmi nie - może nie warto w tym momencie walczyć o powrót chłopaka ponieważ doprowadzi to do kolejnego rozstania. Niezależnie od powyższego zalecam Pani kilka spotkań z psychologiem w celu wyjaśnienia przyczyn takiego Pani zachowania - być może konieczna będzie psychoterapia w celu zmiany Pani przekonań i nastawienia w stosunku do relacji z chłopakiem. Pozdrawiam.