Jak wrócić do normalnego życia po zdradzie, której byłam świadkiem?

Jak wrócić do normalnego życia po zdradzie której byłam świadkiem ? Minęło już 8 miesięcy a ja nadal nie umiem sobie z tym poradzić .

Jadwiga Broniś Psycholog, Kielce

Witaj.Sugeruję kontakt z psychoterapeutą. W takiej sytuacji "dojście do siebie" wymaga czasu. Terapia powinna pomóc. Jadwiga Broniś- psycholog

Minęło 8 miesięcy, a czy "już" czy "dopiero" to wcale nie jest oczywiste, zwłaszcza w sytuacji głębokiego zranienia, utraty zaufania, utraty poczucia bezpieczeństwa (tak sobie wyobrażam, bo niewiele Pani pisze o samej sytuacji).
Jak sobie pomóc.. Przede wszystkim nie pospieszać samej siebie. Dać sobie tyle czasu, ile potrzeba. Pozwolić sobie na odczucie i przeżycie wszystkich emocji, również tych trudnych. Wyrażać je- nie tłumić, nie odsuwać- w miarę możliwości wyrażać to, co domaga się ujawnienia, być może wypowiedzenia w rozmowie.
Przede wszystkim słuchać samej siebie- to tylko krótka rada, podpowiedź, a Pani będzie najlepiej wiedziała, co posłuży w tej konkretnej, osobistej sytuacji.