Jak wyjaśnić swoje problemy, które się pojawiły?

Witam, jestem kobieta i mam 29 lat. Jakieś 5 miesięcy temu doświadczyłam szokującego dla mnie przeżycia, a mianowicie znalazłam w mieszkaniu martwego wujka. Wyglądał już bardzo zle bo leżał tak 3 dni w zamkniętym mieszkaniu. Po około 2 tygodniach od tego wydarzenia zaczęły się u mnie jakieś dziwne napady jakby lęku. Gdy przytrafiło mi się to pierwszy raz to miałam wrażenie ze zemdleje, serce biło jak szalone i miałam uczucie duszności. Bóle głowy zdarzały mi się praktycznie od zawsze ale nigdy sobie nic z tego nie robiłam a po tym wydarzeniu gdy zaboli mnie mocniej głowa lub zakłuje coś w klatce piersiowej to ogarnia mnie nagle strach tak jakbym się bała ze stanie się ze mną to co z wujkiem. Jak to wyjaśnić, co się ze mną dzieje ?
KOBIETA, 29 LAT 6 miesięcy temu

Witam Panią,

Przedstawione przez Panią objawy, w tym lęk o własne zdrowie i życie,

wskazują na zaburzenia lękowe, które często przyczyniają się do odczuwania

różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.

Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji,

po wnikliwym przyjrzeniu się różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.

Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają różnych nieprzyjemnych

objawów somatycznych wywołanych rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,

np. kołatanie serca, duszności, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.

Żeby skutecznie Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pani problemu,

dotrzeć do jego źródła i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.

Zachęcam Panią do omówienia problemu z psychologiem oraz do spotkań terapeutycznych.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami zaburzeń

lękowych, dzięki czemu odzyska Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/