Czy to są objawy nerwicy?

Od 2 miesięcy miewam stany lękowe, ból w klatce piersiowej utrzymujący się całymi dniami, czasami przeskakujący na żebra. Od kilku dni uczucie leku i ból ustąpił. Miesiąc temu rzuciłam palenie, a od 3 dni mam uczucie guli w gardle i posmak ropy w ustach, nie kaszle, nie słuchać żadnych światów. Czy to nerwica, hipochondria? Teraz nawet nie ma jak iść do lekarza, ale może ktoś miał coś podobnego. Mam 24 lata, nigdy na nic. Je chorowałam a zwykle badania jakie zrobiłam typu morfologia, tsh wyszły wszystkie w normie, ekg również nic niepokojącego.

Witam Panią,
Tak. Opisane przez Panią objawy wskazują na zaburzenia nerwicowe,
które często przyczyniają się do odczuwania różnych nieprzyjemnych
objawów somatycznych.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia.
Osoby cierpiące na zaburzenia nerwicowe mogą odczuwać
różne objawy wywołane rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ucisk lub przeszywający ból w okolicach serca, kołatanie serca,
poczucie guli w gardle, bóle głowy, czasami zawroty głowy
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl