Jak wykryć grzybicę stóp?

Mam pytanie w jaki sposób wykrywa się grzybice (jakąkolwiek) lub np. grzybicę stóp, jeżeli nie ma konkretnych objawów ? Tylko np. sporadyczne swędzenie, czy ból stóp ? Czy grzybica może przebiegać bezobjawowo ? Jak tak to jakie są metody jej wykrycia ? Czy podane wyżej "objawy" sugerują, że trzeba udać się do lekarza ? I czy można zarazić grzybica zwierze ? Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Witam, grzybica stóp najczęściej lokalizuje się pomiędzy 4 a 5 palcem i objawia złuszczaniem skóry miedzy palcami, często zaczerwienieniem, lekkim sączeniem,świądem, nieprzyjemnym zapachem. Stwierdzenie tego typu objawów wystarcza do rozpoznania przez dermatologa i podjęcia leczenia. Można wykonać badanie mikologiczne, ale trzeba mieć, z czego-innymi słowy, jeżeli nie ma nic na skórze, takie badania nie wyjdzie.
Ból stóp nie jest objawem grzybicy, raczej udałabym się najpierw do lekarza pierwszego kontaktu, który przeprowadzi wywiad i skieruje do odpowiedniego specjalisty, najprawdopodobniej ortopedy lub reumatologa. Pozdrawiam