Jak zadbać o odbudowę flory bakteryjnej?

Biorę tabletki antykoncepcyjne, jakiś czas temu nabawiłam się infekcji intymnej. Ginekolog przepisała mi pimafucort. Przeszło, ale nie odbudowałam flory bakteryjnej i teraz znowu pojawiły się upławy i swędzenie. Znowu zaczęłam stosować ten antybiotyk. W jaki sposób zadbać o odbudowę flory? Zależy mi na tym, aby nie było to kosztowne. Czy są jakieś domowe sposoby?

Aleksander Ropielewski

Z domowych sposobów mogę polecić stosowanie wody z octem do higieny intymnej, które zakwaszą środowisko dróg rodnych.