Jak zinterpretować wynik badania rezonansu magnetycznego głowy?
Stan po kraniotomii czołowej lewostronnej i usunięciu guza o charakterze oponiaka - 2001 r. Wynik badania MR (wrzesień 2011 r.): Zmiany o charakterze blizn włóknistych w lewej okolicy czołowej. Po dożylnym podaniu SK cecha patologicznych wzmocnień kontrastowych nie stwierdza się. Reszta opisu w normie. Co to oznacza? W poprzednim badaniu kontrolnym MR cały opis w normie, poza zgrubieniem błony śluzowej zatok klinowych i sitowia tylnego.

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Szymańska
65 poziom zaufania
Dzień dobry!
Z opisu wynika, iż obecne są blizny powstałe prawdopodobnie na skutek zabiegu operacyjnego jakiemu została Pani poddana. Nie ma w opisie nic niepokojącego zwłaszcza, że po podaniu kontrastu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowych struktur.
Pozdrawiam!