Jak zrzucić zbędną wagę?

Mam prawie 15 lat. Przy wzroście 175 cm ważę 79 kilo. Często jest tak, że rano, gdy staję na wadze, ważę 76 kilo, a po posiłku czy wieczorem, moja waga sięga 80. Dla mnie to koszmar, zwłaszcza, że moje ciało ma skłonność do zbierania tłuszczyku WSZĘDZIE. Wspomnę też, że mam duże piersi (miseczka D). Uprawiam sport (siatkówka) i robię brzuszki, ćwiczenia na uda. Stosuję też masażery antycellulitowe. Widzę już jakieś efekty, ale to i tak za mało... Nie objadam się zbytnio, jem warzywa, owoce. Nienawidzę wody mineralnej ; ) Chciałabym ważyć 65 kilo. Jak zrzucić rozsądnie nadmiar kilogramów? Proszę, pomóżcie.

Witam ciepło!

Aby zwalczyć wroga - zbędny tłuszczyk - musisz rozpocząć "walkę" na kilku frontach:
1. Aktywność fizyczna - codzienna, systamatyczna, minimum 30 minut dziennie.
2. Dieta - niskokaloryczna, łatwo strawna, urozmaicona.
3. Dbanie o ciało - masaże, ciepło-zimne natryski, żele wyszczuplające.

Musisz się kierować następującymi zasadami:
1. mięso, nabiał - odtłuszczone;
2. napoje - bez dodatku cukru;
3. warzywa - bez ograniczeń;
4. owoce - z ograniczeniem do 1 porcji dziennie ( w diecie odchudzającej);
5. tłuszcze - jeśli margaryny, to typu "light", unikamy smażenia, oleje i oliwę dodajemy jako dodatek (niewielki) do sałatek i surówek;
6. węglowodany - złożone, czyli zawarte w pieczywie pełnoziarnistym, ciemnym, w razowym makaronie, brązowym ryżu i gruboziarnistych kaszach; należy natomiast unikać węglowodanów prostych, które występują w: białym pieczywie, chipsach, łakociach, fast foodach;
7. wyeliminować należy: cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe, słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, ciasta, ciasteczka, fast foody, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).

Propozycje ćwiczeń znajdziesz na abccwiczenia.pl

Odchudzanie dobrze jest poprzedzić konsultacją lekarską!

Pozdrawiam