Jaka jest skuteczność mobilizacji rzepki rehabilitacją?

Witam stwierdzono u mnie laternizacje rzepek . Jaka jest skutecznosc mobilizacji rzepki rehabilitacja? Jak wyglada to artroskopowo? Jaki jest czas rekonwalescencji?

Lateralizacja rzepek to jeden z aspektów problemu. W grę wchodzi nie tylko mobilizacja ale też wzmacnianie odpowiednich grup mięśniowych, rozciąganie innych i zmiana wzoru ruchów. Leczenie operacyjne polega na przecięciu troczka bocznego ale wykonuje się to w ostatecznośći. Rehabilitacja przynosi efekt ale konieczna jest wytrwałość, czasami trwa to wiele miesiecy.