Jaka terapia po próbie samobójczej?

Leczę się od listopada 2013 roku, po utracie pracy i rozpadzie małżeństwa. Postawiono diagnozę depresja reaktywna. Przebywałem dwa razy w szpitalu psychiatrycznym i w sanatorium . Obecnie mam skierowanie do szpitala psychiatrycznego ( po próbie samobójczej ) . Zgłaszałem lekarzom o myślach samobójczych lecz nie bardzo się tym interesowali. Co mam dalej robić, jaką terapie zastosować i czy uda się wrócić na swoje tory. ( Nie nadużywam alkoholu)....( JESZCZE ). Dziękuję i Pozdrawiam

Witam,
na pewno wiele rzeczy zbiegło się równoczesnie i odebrało poczucie sensu.Proszę popytać na forach o sprawdzonych terapeutów w zakresie depresji ,bo ze swej strony mogę zaprosić tylko do OHIP.I jeżeli depresja nie jest nadal wyłacznie czarną dziurą,proszę starać się być wśród ludzi,którzy znają Pana nie tylko jako osobę sukcesu.Nic jednak na siłę,bowiem ten stan jest jak żałoba i trzeba sobie dać prawo do jej przezycia.Inaczej się utrwali albo nasili.
Pozdrawiam serdecznie.

Być może dobrym pomysłem byłby Oddział Dzienny i podjęcie psychoterapii grupowej? Pacjenci o podobnej do Pana historii choroby korzystają z tej formy terapii. Warto jednak pamiętać, że do zmiany potrzebna jest motywacja i zaangażowana praca nad sobą.