Jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w czasie seksu bez zabezpieczenia w dni płodne i niepłodne?

Sex bez zabezpieczenia w dni płodne i nie płodne. Jaka jest szansa że mogę być w ciąży?

Lek. Paweł Szadkowski

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest trudne do oszacowania ze względu na indywidualne cechy pary. Wskaźnik Pearla bez stosowania metod antykoncepcji wynosi 85%, dla metody kalendarzykowej (która poniekąd opiera się na dniach niepłodnych) to ok 20%.