Jakie mogą być przyczyny częstego przeziębienia?

Dzień dobry. Jestem kobietą, mam 25 lat. Od kilku miesięcy jestem przeziębiona co chwilę. Tydzień przerwy i ponownie infekcja. Laryngolog stwierdził, że nie są to przeziębienia tylko mam całkowity zanik śluzówki i przez całkowite wysuszenie boli gardło i pojawia się katar. Czy mogą być inne przyczyny tego wszystkiego? Jak mogę sobie pomóc?

Inne przyczyny nawracających objawów o podobnej charakterystyce to m.in. niezdiagnozowane alergie i nietolerancje (proszę pamiętać, że składniki pokarmowe również mogą uczulać i dawać manifestacje śluzówkowe), zaburzenia odporności (warto wykonać morfologię i ocenić liczbę leukocytów oraz ich rodzajów). W okresie jesienno- zimowym przyczyna nawracającego kataru i bólu gardła jest często niezwykle trywialna - przebywamy w ogrzewanych, suchych pomieszczeniach, co niekorzystnie wpływa na błony śluzowe dróg oddechowych.