Jakie są interpretacje wyników badania obciążenia glukozą i insuliną?

Witam, proszę o interpretację wyników obciążenia glukozą i insuliną. Glukoza na czczo: 95 mg/dl po godzinie: 114 mg/dl po 2 godzinach: 109 mg/dl Insulina na czczo: 7,8 uIU/ml po godzinie: 76,8 uIU/ml po 2 godzinach: 54,9 uIU/ml Czy ten wynik świadczy o insulinooporności?

Lek. Tomasz Budlewski

Może świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny proszę koniecznie udac się do lekarza diabetologa