Jestem wysportowana - czy mam nadwagę?

Mam 13 lat ważę 45 kilo a wzrostu mam 155cm. Jestem wysportowana, uprawiam różnego rodzaju sporty. Proszę powiedzcie co sądzicie na temat mojej nadwagi.
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Masa ciała zawiera się  w okolicach 35. centyla, zaś  wzrost w 25. Według siatek centylowych, które oceniają rozwój opierając się na danych statystycznych podane przez Ciebie parametry mieszczą się w granicach normy. Nie ma powodu do niepokoju. Uprawianie różnego rodzaju sportów poprawia kondycję fizyczną organizmu. Jeśli masz jakieś wątpliwości co do prawidłowości swojego ciała powinnaś skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.