Jsk poukładać swoje życie?

Witam serdeznie:) Bardzo bym chciała być w końcu szczęśliwa lecz z moim mężem przeżywam więcej dni smutnych niż szczęśliwych.. Ma bardzo trudny charakter, ciągle tylko narzeka. Jestem tym już bardzo zmęczona. Mieszkamy za granicą, mamy 2 letnią córeczkę i bardzo bym chciała ten męczący związek zakończyć i wrócić do mojego rodzinnego kraju. Tylko bez pieniędzy jak mam sobie z tym poradzić.. Nie mam od nikogo pomocy. Bardzo proszę o radę.

Dzień dobry,
Bardzo Pani współczuję, ale niestety nie jest to pytanie do psychologa. Oczywiście specjalista mógłby podczas wizyt okazać Pani wsparcie i towarzyszyć w trudnych życiowych wyborach, ale nie poukłada za Panią wszystkiego i nie da konkretnego przepisu co zrobić. Zastanawia mnie to, czy byłaby szansa na uratowanie tego małżeństwa. Jeśli nadal chociaż trochę kocha Pani partnera to być może warto zawalczyć o to, co jest zamiast to burzyć. Polecam psychoterapię par lub indywidualną dla partnera. Ciekawi mnie to z jakiego powodu Pani mąż narzeka i jak było dawniej. Zastanawiam się również nad tym od kiedy myśli Pani o rozstaniu, gdyż być może to tylko przejściowy kryzys w związku. Jest tutaj sporo kwestii do dopytania i być może kontakt na żywo ze specjalistą mógłby się okazać pomocny. Doradzałabym dogłębne przemyślenie wszystkiego i nie podejmowanie pochopnych decyzji. Mam nadzieję, że wszystko w niedalekiej przyszłości rozwiąże się i życzę Pani, aby na korzyść.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/