Kardiomopatia rozstrzeniowa w okresie niewydolności serca

witam trafiłem do szpitala z rozpoznaniem kardiomopatia rozstreniowa w okresie niewydolności serca NYHA III/II nadciśnienie tętnicze hipertriglicerydemia i stwierdzono u mnie po nbadaniu echo ze mam frakcje wyrzutową lewej komory 22% mam 40 lat czy to może ulec zmianie czy sa takie zmiany nie odwracalne dla serca poziom troponiny 2,224

Ma Pan cięzko uszkodzoną lewaa komora z rozpoznaną tzw. kardiomiopatią rozstrzeniowa , chrakateryzujaca się min znacznym powiekszeniem lewej komory. Zmiany nie musza być zmianami nieodwracalnymi , trzeba koniecznie zazywac przepisane leki , przetrzegac zalecen i kosntroli lekarskich ,a jest szansa ,ze serce sie "odbuduje"