Katar, swędzenie oczu i kaszel na przełomie kwietnia i maja

Witam, sytuacja wygląda następująco: mniej więcej od dwóch lat, na przełomie kwietnia/maja zaczynam kichać, mieć katar i swędzące oczy oraz kaszlę niemiłosiernie. Kaszel jest nie do zniesienia i występuje tylko w pozycji leżącej, towarzyszy mu jasna wydzielina przy odkrztuszaniu. Gdy wstanę - od razu przestaje. Co to może być? Proszę o wstępną konsultację.

Lek. Tomasz Budlewski

Wstępnie bez badania lekarskiego można określić że wygląda na reakcję alergiczną. Proponuję udać się do lekarza alergologa.