Kiedy powinnam wykonać pierwsze badanie po stwierdzeniu ciąży?

Witam,
chciałabym się dowiedzieć, kiedy mogę wybrać się do lekarza na pierwsze badania? Test ciążowy zrobiłam kilka dni temu i wynik wyszedł pozytywny. W tym samym czasie zrobiłam badanie progesteronu, ponieważ przy dwóch poprzednich cyklach nie doszło do zapłodnienia z powodu niskiej wartości tego hormon. Teraz wartość tego hormonu wynosi 17.
Czy powinnam brać te hormon w postaci tabletek? Pierwszy dzień ostatniej miesiączki to 31.12, owulacja ok. 16.01. Czy to oznacza, że jestem w 5 miesiącu ciąży?
Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Dzień dobry!

Jeśli była stwierdzona niedomoga lutealna to powinna Pani kontynuować leczenie progesteronem. Do lekarza należy udać się czym prędzej, w celu sprawdzenia, czy ciąża jest prawidłowo umiejscowiona i w celu wykonania badań laboratoryjnych obowiązkowych.

Z poważaniem