Kłucie w kostce lub kolanie a kręgosłup

Mam problem z kregoslupem ledzwiowym,bol w posladku,bol z tylu uda z zewnetrznej strony lydki,bol piety i niekiedy palcow nie jest to silny bol ale pojawia sie przy pochylaniu,w pozycji lezacej przy prostowaniu nog,gdy kucne i chce wstac,mam mrowienie ale moj najwiekszy problem to chodzenie po schodach poniewaz wtedy kluje w kostce lub kolanie i nie panyje nad noga.Mam pytanie czy to klucie jest zwiazane z kregoslupem co robic czy mi to minie.Dodam ze mialam rechabilitacje bez poprawy.Pozdrawiam

Witam,
opisywane przez Panią dolegliwości to ból związany z uciskiem na korzenie nerwów rdzeniowych odcinka lędźwiowo - krzyżowego. Dolegliwość opisywana jako rwa kulszowa. Pochylanie się w takiej sytuacji jest przeciwwskazane.
Jedna seria rehabilitacji może nie rozwiązać problemu. Zazwyczaj potrzebne są zmiany trybu życia, dotyczące motoryki ciała np. podnoszenie przedmiotów z podłoża na ugiętych kolanach i prostym kręgosłupie, ochrona odcinka lędźwiowego specjalną poduszką, materac dopasowany do naturalnych krzywizn kręgosłupa, poduszka pod kolanami w pozycji na plecach, poduszka między kolanami w pozycji na boku, ograniczenie ilości czasu spędzanego w pozycjach obciążających kręgosłup - pozycja stojąca mniej obciąża kręgosłup niż pozycja siedząca, i inne.
Na obecnym etapie wymaga Pani najprawdopodobniej postępowania zachowawczego. Konieczne będzie również badanie fizykalne, uzupełnienie wywiadu chorobowego i wykonanie badań dodatkowych.