Kłujący ból z tyłu głowy

Witam, Od ok. 2 tygodni miewam bóle z tyłu głowy. Ból czasami promieniuje. Jest on lekki a czasami kłujący. Czasami przy nim miewam też zawroty głowy. Gdy się schylam odczuwam "ciśnienie". Mam 13 lat. Prosze o szybką odpowiedz i o ciepłe słowa. Pozdrawiam Patryk
13 LAT ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywany ból głowy może być wynikiem różnych nieprawidłowości, nie zawsze bardzo poważnych. Często w wyniku stresu i przemęczenia może pojawiać się własnie taka dolegliwość. Nie należy jednak bagatelizować tej sprawy. Warto abyś wybrał się z rodzicem do lekarza rodzinnego. Ten to dalej pokieruje procesem diagnostycznycznym.

Patryku, pozdrawiam "ciepło". Zastanów się czy i jakie masz problemy, jak je rozwiązać, Porozmawiaj z bliskimi, z nauczycielem. . Lekki przejściowy ból z tyłu głowy moze pojawiać sie po wysiłku, długim siedzeniu np przy klomputerze. Zdrowe regularne jedzenie, sen, ruch na powietrzu na pewno omagają! To banały, ale ważne zwłaszcza dla 13 -latka! Kontakt z Lekarzem i podst badania wskazane.