Kontakt ze śliną lisa

Witam.Chodzi oto ze mialem kontakt ze slina lisa poprzez bulke ktora wzielem do reki.Pozniej ta reka jadlem wycieralem pot z czola i woele onnych odruchow ktore wykonuje sie na twarzy.Chodzi oto ze byl kontakt z blonami.Dostalem tylko szczepionke bez immunoglobuliny czy dobrze?czy powinienem tez dostac immunoglobuline.Bo czytalem ze wirus moze szybciej dotrzec do mozgu zanim organizm wytworzy odpornosc.W ogole ile kosztuje taka immunoglobulina?.pozdr.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na zakażenie jest znikoma w takiej sytuacji. Nie ma powodów do obaw.