Konwersacja tłuszczowa szpiku w MR

MR krzyżowo-biodrowe z kontrastem co to oznacza ???zmiany o typie konwersacji tłuszczowej szpiku.

Aleksander Ropielewski

Konwersja tłuszczowa szpiku to fizjologiczny proces zmiany szpiku czerwonego (produkującego komórki krwi) na szpik żółty zawierający głównie komórki tłuszczowe (nieaktywny).

Piotr Pilarski

W kościach jest szpik kostny czerwony produkujący krwinki oraz żółty, nieaktywny składający się w dużym stopniu z komórek tłuszczowych. Z wiekiem wzrasta ilość żółtego który stopniowo wypiera czerwony. Są to zmiany fizjologiczne.

Pozdrawiam.